Pazartesi, Ocak 30, 2006

haberler kötü!

Cuma günü hastanedeydim. Tahlil sonuçları doktorumun deyişiyle tam bir fiyasko! Demir değerlerim hiç oynamamış, 3 aylık tedavi hiç bir işe yaramamış. İki olasılık var şimdi:

1. Kan kaybediyorum. Vücudumun bilmediğim bir yerinde bir kanama olabilir diye bir tahlil daha verdim. Bugün sonucu öğreneceğim.
---Edit: Sonuçlar temiz. Kaldı aşağıdaki seçenek..---

2. Sindirim sistemim demiri emmiyor. Bunu öğrenmenin tek yolu midemin ve bağırsaklarımın kontrol edilmesi. Bu nedenle endoskopi yaptırmam gerekiyor. İşin aslı şu: beni uyutacaklar, hortum gibi bir kamera yutturacaklar, mideme ve oniki parmak bağırsağıma bakıp her ikisinden parça alacaklar. Bilgi: endoskopinin mide için olan ve benim yaptıracağım cinsine gastroskopi, parça alma işine de biyopsi deniyor. Bugünkü tahlil sonuçlarına göre şekillenecek durum. Sanırım cuma günü halledeceğim bu işi. ---Edit: Cuma sabahı saat 09:00'a aldım randevumu.---

Hem süreç, hem de çıkabilecek sonuçlar biraz korkutuyor beni.
---Edit: "Doktora çıkacak sonuçlardan korkuyorum" dedim, güldü. "Kanser filan olduğunu sanıyorsan daha çok güleceğim." dedi. Ben de güldüm.--- Ama bir şey için seviniyorum. Kuzusarması geçen sefer beni ameliyata uğurlarken "başarılar" dilemişti. :) Şimdi bu hatayı düzeltmek için önünde bir seçenek var. Bakalım hayatta insana her zaman nasip olmayacak bu "ikinci şans"ı değerlendirip, beni sevgi sözcükleri ile uğurlayabilecek mi? Merakla bekliyorum. :)

3 Comments:

At 30/1/06 16:33, Blogger Kuzu Sarmasi said...

Hiç de kötü değil haberler Kuzum. Cuma günü tahlili yaptıracağız, ardından da basit bir tedavi ve sorun çözülecek. Endişelenecek bir şey yok yani. Hem bu defa sadece başarılar dilemekle de kalmayacağım.

 
At 31/1/06 10:33, Blogger ulkem said...

kuzuşişim ne diyebilirim ki herşey insanlar için bu bir yana ama sana söyleyebileceğim bir şey var oda şu: Çok şanslısın seni seven, yanında olduğunu hissettiren , sana değer veren ve destek olan mükkemmel bir kocan var. bizzat tanışmamış olmama rağmen anlattıklarından ve okuduklarımdan bunu görebiliyorum. Bence bırak endişe etmeyi, sadece bunu düşün. Positif düşünce tüm hastalıklara ve sıkıntılara çağredir unutma. Seni seviyorum. Kurbiş.

 
At 31/1/06 10:38, Anonymous Adsız said...

gecmisler olsun guzelimize aman migdesinden kotu bocukleri alsin bir an evvel doktor amcalar yoksa biz onlarin bi yerlerini alcaz... optum
yavuz

 

Yorum Gönder

<< Home