Çarşamba, Ocak 24, 2007

kendini geyik zanneden bir kuzunun geç kalmış yılbaşı notları..

aziz üstel kuzusu Aslında buralardaydım, bir yere -en azından uzaaak bir yerlere- gitmedim. Gereğinden fazla iş güç, tatlı/tatsız bir dünya haber derken, değil bilgisayar ekranına, aynaya bakacak vakit olmadı bir süredir. Ama "işte geldiiim, burdaayımmm". :) Hoşbuldum.

Sizinle görüşmeyeli bir bayram, bir yılbaşı, bir rapor tanıtımı, bir doğum, bir hastalık haberi geçti. "Kuzu" diye seslenilen biri olarak kurban bayramı ile aramın iyi olmayacağı malum zaten. :) O zaman önce yılbaşından bahsedelim.

Her sene yapmak isteyip yapamadığımız "yılın en korkunç noel babası" yarışmasını küçük çaplı da olsa, bu sene gerçekleştirdik. Bu fikir ilk kez iki sene önce, İstiklal Caddesi'nin girişinde, kirlenmiş noel baba sakalını aşağı çekip, daha da kirli olan kendi sakallarını ortaya çıkararak, dünya yıkılmışçasına umutsuz bir şekilde sigara içen milli piyangocu genç noel babayı gördüğümüzde aklımıza gelmişti. Adamdan o kadar korkmuştuk ki, fotoğrafını çekmeye cesaret edememiştik! :) Geçen sene de yok fotoğraf makinesiydi, yok ışıktı derken, muhteşem yarışmacıları görüntüleyememiştik bir türlü. Bu sene canlı/cansız pek çok aday içinden finale aşağıdakiler kaldı. :)

Genç pankçı santa. :) Objektifimize hemen gülümsedi, gün içinde kendisinin aslında santayla neyin bir alakası olmadığını "açık" eden bir sürü arkadaşı ziyarete geldi. Finalistti, ama kesik parmaklı eldivenleri ile diğer adaylara göre çok sevimliydi, asla birincimiz olamazdı.

genç pankçı santa
Kambur santa. Alınganlık göstermeyelim, ayrımcı değiliz elbette. Ama noel babayı gözlerinden alev çıkacakmış gibi dehşetli bakacak şekilde tasarlarsan, bir de üstüne mavi giydirirsen, bunlarla da yetinmeyip kambur, normal insan eninde ama bir metre boyunda yaparsan, o artık noel baba değil, başka bir şey olur, bunu kabul et kardeşim. :) Yarışmada gerçekten iddialı idi, ancak birinci olamadı.
kambur santa
Şaşkın santa. Tahtakale'de gördüğüm bu oyuncak, noel babadan çok, mahallenin mutsuz bakkalına benziyordu. Üretenleri tebrik ediyoruz, ancak yetmez diyoruz. :)şaşkın santa
Korkunç santa. Tahtakale'de gördüğüm bir diğer oyuncak da buydu. Chucky'nin Tahtakale şubesi gibi yahu. Şu gözlere, şapkasının altından görünen kafaya bakın! Hayatta aynı odada kalmam. Yılbaşı akşamı kalabalık bir ortamda olsam bile. Çabanızı ayakta alkışlıyorum ancak üzgünüm. Umarım seneye. :)korkunç santa
Birinci santa. :) Fazla söze gerek yok. O bele bağlanmış atkının asaleti bizi bizden aldı. Taksim meydandaki bu arkadaş -sağolsun- bizi her akşam böööyle :D gülümsetti. Allah razı olsun diyor, birinciliği alnının teri ile kazandığını belirtmek istiyorum. :)birinci santa :)
Dünyanın en sevimli adamlarından birini soktuğumuz hale bakın. Ya da onu taklit ederken düştüğümüz hallere. :) Tabii ben "en sevimli" diyorum ama dünyanın pek çok yerinde "noel baba fobisi" olan insanların yaşadığını unutmamak lazım. Düşünsenize, yılan fobiniz olsa, televizyonda, dergide, bir yerlerde görmediğiniz sürece idare edersiniz ama noel baba öyle mi ya?! Televizyonu kapatsan, sokakta görüyorsun. Kapıdan kovsan, bacadan giriyor. :P (Tamam, kötü espri, ne yapayım, oldu bir kere.) Bir de "palyaço korkusu" vardı Johhny Depp'in filan da mustarip olduğu, siteleri vardı hatta" iamafraidofclowns" diye ama bulamadım şimdi.


Böyle işte. Bizde toplaştık yılbaşı gecesi, Kuzusarması ile ben geyikli t-shirtler giyip, geyik boynuzlarımızı takıp, akşamın nasıl geçeceğini önceden haber verdik arkadaşlara. :) Yedik, içtik, güldük, eğlendik; erkenden sızanlara, geç gelenlere, tabu oynarken ciddiyetten ölenlere kızdık. Bütün yılımız böyle geçsin dedik.

Bütün yılımız böyle geçsin.

4 Comments:

At 25/1/07 07:35, Blogger Acalya said...

Gec kaldin geeec! Bak Sevgiluler kunu geldi...neyse hosgeldin, sevindirdin bizi...
2004 yilbasinda millete ne kart gondersek diye dusunurken birgun KFC'nin onunde (Kumamoto,Japan) KFC amcama noel baba kiyafeti giydirildigini ama pantolonunun buyuk gelip ayak bileklerine kadar dustuunu gorduk ve derhal telefonla resmini cekip bilgisayarda dekore edip yilbasi karti haline getirip yedi duveldeki arkadaslarimiza ailemize gonderdik. Onu gorsen o birinci olurdu kesin...

 
At 25/1/07 12:52, Blogger HMF said...

hosgeldinn:)cok sevindim seni tekrar dinleyebildigime..ve evet yeni yilimiz hep guzel gecsin..

 
At 30/1/07 00:40, Blogger Daphne said...

merhaba.
ben senin noel baba fotolarini flickr'da gormustum zaten ama boyle bir yarisma olacagini bilmiyordum :) bilsem bende birkac santa fotosu yollardim yarismaya. bak iyi fikir aslinda, seneye boyle bisey mi yapsak :)
neyse umarim butun yilin guzel gecer...

 
At 1/2/07 07:15, Blogger Pratik Anne said...

Konu ve fotolar cok guzel olmus.

 

Yorum Gönder

<< Home